Numer VIN (Vehicle Indentification Number) to unikatowy numer identyfikujący pojazdu, który zawiera liczne, ważne informacje dotyczące samochodu. VIN zawiera takie informacje jak m.in.: kraj produkcji, rok modelowy, typ napędu, wersję silnikową, opcje wyposażenia.

Dekoder VIN Opel

Numery VIN zostały po raz pierwszy użyte w 1954 roku w Stanach Zjednoczonych. Oznakowania tego typu zaczęto używać u producentów w Europie. Jednak pierwsze numery wyglądały różnie. Numer VIN jest zestandaryzowany i składa się z 17 znaków – cyfr i liter. Nie zawiera jednak litery I (I), O (o) lub P (q) (aby uniknąć pomyłki z cyframi 1 i 0).

W zależności od modelu pojazdu, numer VIN znajduje się w różnych miejscach. Zazwyczaj powinien być umieszczony trwale na podwoziu lub nadwoziu po prawej stronie pojazdu w widocznym miejscu. Jeśli nie możesz znaleźć numeru VIN interesującego Cię pojazdu, znajdziesz go z pewnością tutaj.

Opel w Polsce cieszy się bardzo dobrą opinią. Mechanicy twierdzą, że jest to pochodna dobrej jakości wykonania auta, jego niewysokich cen na rynku wtórnym, a także dużej dostępności na rynku. Dekoder VIN pozwoli Ci na zidentyfikowanie czy dany pojazd nie jest kradziony bądź czy jest powypadkowy. Często w ogłoszeniach sprzedający podają fałszywe informacje. Niestety, ten problem pojawia się coraz częściej i dotyczy wszystkich aut Opel jak np. Insignia, Meriva, Zafira, Adam, Mokka, Corsa, bez względu na ich zabezpieczenia.

Dekoder VIN Opel